Карієс, або іншими словами, “карієсна порожнина” – це руйнування зубів карієсом.
Від чого залежить виникнення карієсу?
Виникнення карієсу багато в чому залежить від способу життя – режиму харчування, гігієни ротової порожнини, наявності фтору у воді та зубній пасті. Схильність зубів до карієсу також залежить від спадковості.
Карієс найчастіше зустрічається у дітей, але до цього захворювання схильні й дорослі.
Яким буває карієс?
Розрізняють наступні форми карієсу:
- Поверхневий карієс – найчастіше зустрічається як у дітей, так і у дорослих, вражає жувальну або міжзубну поверхні зубів.
- Глибокий карієс – з віком ясна опускаються, оголюючи корені зубів. Оскільки корені зубів не захищені емаллю, в уражених ділянках легко утворюються порожнини.
- Вторинний карієс – карієсні порожнини вражають раніше запломбовані зуби. Це відбувається тому, що в таких ділянках часто накопичується зубний наліт, що може згодом перейти в карієсний процес.
Чи існує схильність до карієсу?
Найбільш схильні до карієсу дорослі, які страждають від синдрому сухого рота – захворювання, що пов’язане з недостатнім слиновиділенням.
Синдром сухого рота може бути викликано хворобою, а також бути побічною дією деяких ліків, променевої та хіміотерапії. Він може бути тимчасовим і тривати від декількох днів до декількох місяців, або постійним, залежно від причин захворювання.
Чи є карієс серйозним захворюванням, лікуванню якого треба приділяти увагу?
Утворення карієсних порожнин – серйозне захворювання. Без своєчасного належного лікування карієсна порожнина може зруйнувати зуб та ушкодити судинно-нервовий пучок у центрі зуба, що, у свою чергу, може спричинити і запалення кореневих каналів. Після виникнення запалення (відомого також, як “пульпіт”), лікування є можливим тільки шляхом депульпування та інших хірургічних процедур або ж шляхом видалення зуба.
Як дізнатися, чи є у мене карієсні порожнини – читайте у наступній публікації!
Якщо у Вас є потреба в стоматологічній допомозі
Обріть клініку у своєму районі, перейдіть на сторінку
Філії.
або запишіться на прийом до лікаря через систему Helsi